بهبود دهنده نان چیست؟

نان در کشور ما جز اولین‌ها در سبد غذایی مردم است و متاسفانه کیفیت نان‌ها آنجور که باید نیست.  مصرف سرانه نان در ایران ۱۶۴KG است این در حالی است که مصرف سرانه نان در اروپا ۶۸Kg است.

بهبود دهنده کلمه‌ای آشنا در صنعت نان می‌باشد.بهبود دهنده نان باعث افزایش کیفیت نان می‌شود.بهبود دهنده نان باعث افزایش ماندگاری نان می‌شود. در قدیم از روغن به عنوانبهبود دهنده نان استفاده می‌کردند. بعد از آن از مواد شیمیایی به عنوان بهبود دهنده استفاده می‌کردند اما این روزه از آنزیم استفاده می‌شود که فاقد مواد شیمیایی است.

بیشتر بدانیم : پودر کاکائو

بهبود دهنده نان به گسترش خمیر کمک می‌کند هم چنین بهبود دهنده نان به ورآمدن خمیر کمک می‌کند.بهبود دهنده نان از از خوابیدن خمیر در مرحله تخمیر نهایی و پخت نان جلوگیری می کند. بهبود دهنده ها  flour improver  ترکیباتی هستند که با ایجاد انعطاف پذیری و افزایش قدرت تحمل خمیر در کلیه مراحل تولید نان اعم از می، تخمیر و پخت سبب بهبود کیفی محصول نهایی می شوند.

بهبود دهنده ها به نانوا کمک می کند تا محصولی با حجم و شکل ظاهری بهتر و با قابلیت حفظ تازگی بیشتر در طول مدت زمان مصرف تولید نماید. معمولا بهبود دهنده برای خمیرهایی است که خمیرمایه دارند و مدت ور آمدن طولانی دارند و به ازای هر نیم کیلو   ۲ تا ۳ گرم ریخته میشود .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد شیمیایی غذایی مثل شیرین کننده های مصنوعی وبه فروشگاه مواد شیمیایی جهان شیمی مراجعه کنید. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خريد و فروش خريد آنلاين دارو از هند - عرضه در ايران ، ايالات متحده ، انگلستا دنیای از خوشمزه ها آموزشگاه آشپزي سئو سازي لوازم آرایشی از بهترین برندها تجارت مدرن اتوبوس راني فروشگاه اینترنتی استیل کالا قيمت روز