مصارف پزشکی پرمنگنات پتاسیم

کاربرد پزشکی پرمنگنات پتاسیم چیست؟

هنگامی که این نوع از مواد شیمیایی به پوست شما برخورد میکند، میکروب ها را با برخورداری از ترکیبات موجود در پوست شما با آزاد کردن اکسیژن از بین می برد. پتاسیم پرمنگنات همچنین به عنوان قابض عمل می کند  و نوعی ماده خشک کننده است.

در پزشکی و مخصوصا برای مراقبت از پوست از این ماده به طور گسترده استفاده میشود. ۳ کاربرد مهم این ماده عبارتند از:

برطرف کردن اگزمای آلوده: اگر همراه با تاول پوستی اگزما دارید، پرمنگنات پتاسیم می تواند به خشک شدن آنها کمک کند.

مدیریت زخم های باز و تاول زده است: پرمنگنات پتاسیم به عنوان یک پانسمان مرطوب برای زخم هایی که روی سطح پوست شما ایجاد می شود بسیار موثر خواهد بود.

ترمیم سندروم پای ورزشکار: این ماده همچنین می تواند به درمان عفونت های باکتریایی و قارچی پوستی مانند پای ورزشکار و عوامل تحریک کننده آن کمک کند.

بیشتر بدانیم : بهبود دهنده نان

نحوه استفاده از پرمنگنات پتاسیم چگونه است؟

قبل از استفاده از پرمنگنات پتاسیم روی پوست، رقیق کردن آن با آب مهم است. بیشترین کاربردهای پزشکی هنگام استفاده از محلول پرمنگنات پتاسیم ۰.۱٪ است. برای دستیابی به رقت مناسب با استفاده از محلول پرمنگنات پتاسیم ۰.۱٪ ، ۱ قسمت پرمنگنات پتاسیم را با ۱۰ قسمت آب گرم ترکیب کنید. پرمنگنات پتاسیم محلول نشده دارای رنگ بنفش قابل توجه است، اما محلول رقیق شده باید صورتی باشد.

آیا احتمالی سوختگی با این ترکیب وجود دارد؟

پرمنگنات پتاسیم باید رقیق شود زیرا بدون رقق سازی، محلول ممکن است باعث سوختگی شود. حتی با رقیق سازی ممکن است باعث تحریک پوست شود و با استفاده مکرر ممکن است باعث سوختگی شود.

قرص ۴۰ میلی گرم پتاسیم پرمنگنات

این ماده همچنین به صورت قرص ۴۰۰ میلی گرم وجود دارد. برای استفاده از این قرص ها باید ان داشته باشید. ثبل از اینکه قرص را داخل وان بی اندازید باید ۱ عدد از آن را در ۴ لیتر آب گرم حل کنید.

بیشتر بدانیم : پروپیلن گلیکول


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: پتاسیم ,پرمنگنات ,استفاده ,محلول ,ماده ,پوست ,پرمنگنات پتاسیم ,باعث سوختگی ,محلول پرمنگنات ,ماده همچنین ,پزشکی پرمنگنات ,محلول پرمنگنات پتاسیم ,پزشکی پرمنگنات پتاسیم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مجله علمي آموزشي دانش سنتر عمومي تجهيزات شبکه خورشيد تابنده عشق رستوران مهندس جواد فراهانی لاغری و رژیم درمانی آلیس چت ، آلیس گپ ، چت آلیس ، گپ آلیس ، چت فارسی کم شنوایی و استفاده از سمعک وبلاگ باسلام